Stanislas > Scholen > Westplantsoen - Delft

Geslaagd!

16 juni 2012
Donderdag kwam het verlossende woord voor velen (en het trieste voor anderen): de uitslag van het eindexamen kwam binnen. 's Middags belden de mentoren om het nieuws te vertellen en al snel kwamen de (meestal) gelukkigen naar de school, voor een glas nepchampagne en de cijferlijst. Het was voor velen voorlopig een laatste bezoek aan de school, op 28 juni volgt de officiële diploma-uitreiking in de Aula van de TU.


Parijsreis 4 Havo

13 juni 2012
Maandag 7 mei stapten 30 leerlingen van 4 havo in de bus naar Parijs. Ondanks het vroege uur zat de stemming er direct goed in. De tocht naar het hotel alleen al deed onze mond openvallen van verbazing. Parijs is een stad met vele gezichten. Nog voor we goed en wel ter plaatse waren zagen we een arrestatie, pittig politie optreden en mensen die zich op de gekste plekken een thuis hadden gemaakt zoals onder viaducten en in stegen. Na onze koffers in het hotel te hebben gelegd liepen we om 4 uur het Stade de France binnen. Dat tempo hebben we de hele week volgehouden. De Champs-Elysées bleek voor velen onweerstaanbaar of het nu overdag of ´s avonds was. Bij het reizen met de metro lukte het uiteindelijk altijd weer met evenveel mensen aan te komen als we vertrokken waren. Er was voor iedereen wel een programma onderdeel waarin de grenzen verlegd konden worden: op de fiets, de trappen van de Eiffeltoren of met het eten van slakken en kikkerbillen. Natuurlijk stonden ook het Louvre, Père Lachaise en Montmartre op het programma. Het weer was ons goed gezind met als afsluiting een zonovergoten laatste dag op de Bateau Bus. Veel te snel vertrokken we donderdag laat in de avond weer naar huis. Het was een mooie week. Meer foto's


Survivaldag BSM

31 mei 2012
Op woensdag 30 mei zijn alle leerlingen uit 4 Havo met BSM (Bewegen, Sport & Maatschappij) in hun pakket op survivaldag geweest. 's Ochtends stond er een samenwerkingszeskamp op het programma en 's middags werden de fysieke vaardigheden en moed getest op de poldersurvivalbaan in Uithoorn. Als uitsmijter werd een 15-meter lange buikschuifbaan bedwongen. Meer foto's


Opbrengst sponsorloop maatschappelijke stage

22 mei 2012
Havo 2 en 3 hebben vorige maand in het kader van de maatschappelijke stage een sponsorloop gehouden in de Delftse Hout. De leerlingen hebben met uiterste inspanning zoveel mogelijk rondjes van 1 kilometer gelopen om zo geld op te halen voor Kika, Doe een wens en alp d’huzes. Dit jaar deden er voor het eerst ook docenten mee, wellicht heeft u ze gesponsord. Mocht u leerlingen en docenten gesponsord hebben, dan hiervoor onze hartelijke dank. Het is de leerlingen en docenten gelukt om dit jaar ruim 3.700 euro op te halen, 1.200 euro meer dan vorig jaar.  We kunnen dus terugkijken op een zeer geslaagde middag. Meer foto's volgen.


Griekenlandreis ouders 2012

19 mei 2012
In het verlengde van de Oudercursus Klassieken maakte een groep van 18 ouders van 8 tot 16 mei een reis naar Griekenland onder leiding van classicus Hans Verheij met als thema “Het rijk van koning Theseus”. In feite gaf de reis een diachronische beeld van Griekenland en de Griekse cultuur te zien vanaf het mesolithicum tot de dag van vandaag. Met gebruikmaking van vrijwel alle denkbare middelen van vervoer (vliegtuig, bus, boot, voet, ezel) doorkruisten zij onder een warme Griekse zon het vasteland (met de nadruk op Attica) en eilanden (Santorini, Aigina), beklommen ze bergen, daalden ze af in eeuwenoude grotten, zwommen ze in diepblauwe baaien. Lees verder ....


Terugkomst reizen

19 mei 2012
De reizenweek is weer afgelopen, en de meeste leerlingen van 4 Havo en 5 VWO zijn weer teruggekeerd op het Westplantsoen.
Gistermiddag kwamen, onder grote belangstelling, de bussen met 5 Atheneumleerlingen terug. Gebruind, want in Italië was het wel mooi weer, en enthousiast over een bijzonder geslaagde reis.
Vandaag keert alleen 5 Gymnasium nog terug van de Griekenlandreis.
Later meer over deze en andere reizen


Griekenlandreis te volgen op Facebook

Voor de thuisblijvers een mooie manier om het verloop van de Griekenlandreis te volgen, via de facebookpagina van Nektarios, de buschauffeur. Klik HIER

Thuiskomst Griekenlandreis later dan gepland!
De verwachte aankomsttijd ligt tussen 14:00 en 16:00 uur.

Ieder jaar kijken de thuisblijvers reikhalzend uit naar het moment waarop de Griekse bussen het schoolterrein weer oprijden. Dit jaar valt dat moment op zaterdag 19 mei. Normaal gesproken arriveert de groep aan het begin van de middag. Wegens omstandigheden (andere rederij, langzamere boot) is de verwachting dat de bussen niet rond het middaguur, maar later in de middag zullen arriveren. Houd u voor de exacte informatie de Facebookpagina van Nektarios in de gaten en ongetwijfeld zullen de kinderen het juiste moment doorgeven op de terugweg zodra zij dat te horen krijgen van de begeleiding.


Optredens voor de Promotio. Talenten op het gebied van muziek, dans, cabaret enzovoort, geef je op voor de audities op 25 mei.
Mail naar w.vendel@stanislascollege.nl



Schoolhockey jongens bovenbouw

24 april 2012
Afgelopen vrijdag 20 april zijn we met 2 teams vertrokken richting sportpark Victoria om daar deel te nemen aan het schoolhockeytoernooi. Team 2 speelde in een poule van 5. Ondanks alle inzet wisten zij van de vier wedstrijden er helaas maar 1 te winnen. Zij zijn uiteindelijk 7e geworden.  Team 1 speelde in een poule van 6 en had meer succes. Alle vijf de poulewedstrijden werden gewonnen. Dit betekende door naar de kruisfinale. In deze wedstrijd kwamen ze vrij snel op een voorsprong van 2-0. Helaas eindigde deze wedstrijd met een gelijkspel, 2-2. Er moesten shoot-outs worden genomen. De eerste 3 gingen bij beide partijen raak, ontzettend spannend. De 4e poging van de tegenstander werd door onze keeper tegengehouden maar helaas als overtreding gezien. Het doelpunt werd toch toegekend. Maar ook wij scoorden weer. De stand was 4-4. En toen bij de 5e poging van de tegenpartij wist onze fantastische keeper de bal te stoppen. Het was aan ons om het beslissende doelpunt te maken……….   en  dat lukte, door naar de finale!!!!De finale werd gespeeld tegen een team waar al in de poule van was gewonnen. Het kon dus. Maar al vrij snel stond de tegenpartij 1-0 voor. Gelukkig werd het 1 minuut later 1-1. Toen had het team de smaak te pakken en wisten deze finale met een overtuigende 5-1 te winnen. We gaan naar Amsterdam!!!!!!!


Berichten 61 tot 70 van 201

Paasvolleybaltoernooi

6 april 2012
Op Goede Vrijdag vindt elk jaar het Paasvolleybaltoernooi plaats voor Delftse middelbare scholen, dit jaar in sporthal Kerkpolder. Veel Stanislasteams deden mee, van verschillende locaties, een behoorlijk aantal van het Westplantsoen, waaronder een lerarenteam. Veel teams speelden goed, andere wat minder, maar het plezier in de sport stond voorop en daar was geen gebrek aan. Op de foto de finale van 12/13-jarigen en daaronder het winnende 2e klasteam.


Leidenexcursie Brugklassen

7 april 2012
Een waardevolle jaarlijkse excursie is die van de brugklassers naar Leiden. De afgelopen week gingen alle bruggers op verschillende dagen naar deze bijzondere en prachtige stad. De stad zelf werd verkend, de burcht en natuurlijk het Rijksmuseum van Oudheden. Veel ouders waren betrokken bij dit uitje, leuk voor de school en leuk voor die ouders.  Meer foto's


Scapino-workshops

4 april 2012
Op dinsdag 24 april hebben de 5 Atheneumklassen een projectdag CKV die wordt verzorgd door leden van het Scapino ballet. De workshops dans en decorbouw zullen een verrassende en spannende ervaring vormen. 's Avonds om acht uur begint de voorstelling waarin al de dansen verwerkt zullen zitten. Hierbij is iedereen welkom!


Resultaat Vastendag

31 maart 2012
De gesponsorde vastendag heeft een fantastisch resultaat opgeleverd: een totaal van € 6907,- kan worden overgemaakt !
Hieronder een bedankje van Kees en Marija Ruigrok (zie foto), die ervoor gaan zorgen dat het geld op de juiste plaats terechtkomt.
Wat een geweldig resultaat: bijna € 7000 voor het Shaloom Care House in Mwanza in Tanzania! We zullen in overleg met het management en de andere sponsoren kijken hoe we het fantastische bedrag gaan besteden voor de jongeren, die verbonden zijn met het Shaloom Care House. In ieder geval gaat een groot deel naar de schooluniformen en het schoolgeld voor het komende schooljaar. 
Wij danken jullie voor de aandacht, die dankzij jullie is gegeven aan het Shaloom Care House.
We danken alle deelnemers, die 24 uur niet hebben gegeten, en alle sponsoren voor hun inzet en hun bijdragen!
We danken ook de leerlingenraad voor de organisatie en de ouders voor hun kook- en bakkunsten.
Jullie horen na de zomer van Elise en Eline wel van hun ervaringen!

               Asante Sane


Vastendag 2012

16 maart 2012
Massaal was de deelname aan de Vastendag, met een duidelijke nadruk op de onderbouwers. Vanaf donderdagavond half zeven hadden de deelnemers niets gegeten, en gedurende de dag was alleen thee en koffie zonder suiker toegestaan. Na de lessen vanmiddag werd de tijd gedood met activiteiten en workshops, en daardoor verliepen de uren tot half zeven snel. Locatiedirecteur Dries de Graaff telde af voor de feestelijk maaltijd die wachtte, liefdevol bereid door talloze ouders. Daar werd natuurlijk enorm van genoten, en uiteindelijk was er maar heel weinig over.
Het belangrijkste is natuurlijk wat de sponsors bij elkaar hebben gebracht voor het Shaloom Care House. Nu al is ruim €6000,- binnen! Een opsteker van jewelste!  Meer foto's

 


Wiskunde B-dag

15 maart 2012
Op vrijdag 18 november j.l. hebben 26 leerlingen uit vwo 5 van onze locatie meegedaan aan de wiskunde B dag in groepjes van drie of vier personen. De opdracht duurde een hele dag en het resultaat was een werkstuk. Elke school die meedeed aan deze wiskunde B dag mocht een werkstuk opsturen voor de wedstrijd. Uit 75 werkstukken uit Nederland behoort het werkstuk van Arjan Cornelissen, Reinier Giele, Joep van der Hagen en Hugo Platell (allen vwo 5) tot de beste twee werkstukken van Nederland. Samen met twee groepen uit België en twee groepen uit Duitsland staan zij a.s. vrijdag 16 maart in de finale.
De prijsuitreiking vindt ’s middags plaats bij het Freudenthal Instituut in Utrecht. De wiskunde B dag is een wedstrijd voor leerlingen in 5 havo en 5/6 vwo met wiskunde B waarin vaardigheden als probleem oplossen, kritisch beschouwen van modellen, mathematiseren, logisch redeneren, argumenteren en samenwerken centraal staan. De opdracht waaraan de leerlingen werken is technisch-exact georiënteerd en de nadruk ligt op het toepassen van  wiskunde. Dit jaar ging het om het vinden van de winnende strategie bij spellen. De wiskunde B dag werd dit jaar voor de dertiende keer georganiseerd en er doen elk jaar ongeveer 200 scholen mee uit Nederland, België en Duitsland.


Bruxelles, un accueil chaleureux

2 maart 2012
Op vrijdag 24 februari brachten 50 leerlingen uit vwo-4 met Frans in hun profiel een bezoek aan het fameuze  Collège St.Michel  te Brussel in het kader van het jaarlijkse uitwisselingsprogramma. In de lessen vooraf is kennisgemaakt met leeftijdgenoten via brieven en e-mails. Elkaar in levenden lijve te ontmoeten bleek de eerst vijf minuten wat onwennig, maar al gauw ontstond er een ontspannen sfeer, mede door de zeer verzorgde lunch die de Franstalige leerlingen bereid hadden. Hoe lastig dat in het begin ook was, de voertaal Frans bleek voor velen toch mee te vallen. Natuurlijk werd er wel eens een woordje gevraagd aan een docent of de toevlucht genomen tot een hand en een voet. Het was leerzaam om te ervaren dat je een vreemde taal ook kunt gebruiken. Dat bleek eveneens tijdens de rondleiding in het stripmuseum voorafgaand aan de ontmoeting. Veel leerlingen konden de Franstalige gids goed begrijpen, alleen bij de getallen in het Frans sprak onze gids uit voorzorg extra langzaam. ’s Middags  leidden  de Brusselaars  onze leerlingen rond aan de hand van een speurtocht door het centrum van de stad, zodat iedereen een goed beeld kreeg van de charme van de stad. Vanzelfsprekend was er nog vrije tijd om bijvoorbeeld voor het thuisfront bonbons te kopen. Voor het vertrek naar Nederland nog even heerlijk gegeten en tijdens de voorspoedige terugreis kregen de docenten  zeer positieve reacties terug. We zijn benieuwd naar het tegenbezoek in april van de Brusselaars, want in Delft zal de voertaal Nederlands zijn. Hopelijk zullen zij een gelijksoortig enthousiaste en leerzame ervaring opdoen. A suivre.   Meer foto's


Bruggeweekend

20 februari 2012
Een groep bovenbouwleerlingen heeft het afgelopen weekend doorgebracht in Priorij Bethanië, een klooster in Loppem, ten zuiden van Brugge. Een weekend om met de zusters mee te lopen en te leven, goede gesprekken te hebben en te genieten van de wondermooie stad Brugge, zo vol van indrukken dat het veel langer leek.


BSM Watersportdag sept 2011

8 februari 2012
Van de watersportdag van de BSM-leerlingen waren nog niet veel foto's geplaatst. Nu een wat grotere serie. Bekijk de foto's


Dinsdagmiddag: schaatsen !

3 februari 2012
Het is weer zover: we gaan met de hele locatie Westplantsoen dinsdagmiddag 7 februari het ijs op! We gaan naar Schipluiden: daar is een prachtige ijsbaan en een mooie kantine. De onderbouwleerlingen hebben les tot 12.15 uur en gaan daarna naar de ijsbaan; de leerlingen van de bovenbouw hebben les tot 13.00 uur en gaan daarna schaatsen.Omdat het een 'gewone' lesdag is, is aanwezigheid verplicht, ook al kun je niet schaatsen. Voor examenleerlingen geldt deze verplichting niet. Bij de toegang tot de ijsbaan moet je je melden; daar liggen fotolijsten ter controle. Neem wat kleingeld mee voor koek-en-zopie. De school betaalt de toegang tot de ijsbaan; neem wel je schoolpasje mee! Wij raden je aan je schoolspullen op school te laten en deze het eind van de middag weer op te halen. De school is niet verantwoordelijk voor zoek raken van jouw spullen! Verder zorgt de school voor enkele herkenbare BHV'ers (Bedrijfs Hulp Verleners) en er staat een auto paraat. Houd de site in de gaten voor eventuele late mededelingen. Voor de weg ernaar toe, zie hieronder.
Veel schaatsplezier!

Route naar ijsclub Vlietland Schipluiden: -  vanaf school rechts af (Michiel ten Hovestraat), linksaf (Westeinde), rechtsaf onder viaduct door en (rechts van de vaart) Buitenwatersloot volgen -   deze weg volgen tot net vóór de kerk in Den Hoorn en daar linksaf de brug over -   na Stanislaslocatie Reinier de Graafweg rechtsaf: Reinier de Graafpad (links van viaduct), en Zuidhoornseweg -   dan linksaf de vaart volgen (Tramkade) -   net vóór Schipluiden bij Y-splitsing links aanhouden -   bordjes met “doorgaand fietsverkeer” volgen en bij Keenenburgweg linksaf na paar honderd meter (brom)fiets op juiste plek stallen (wegen niet blokkeren) en melden bij je afdeling, vóór de ingang van de ijsclub.


Berichten 61 tot 70 van 177

Klik hier voor het archief

Westplantsoen - Delft

ma 6 mei 2013

 Vertrek Italiëreis atheneum 5 - 16:00

do 9 mei 2013

Hemelvaartsdag: geen lessen

vr 10 mei 2013

Hemelvaartsvakantie: geen lessen

ma 13 mei 2013

Aanvang Centraal Eindexamen
                             ( t/m 1 juni)

ma 20 mei 2013

2e Pinksterdag: geen lessen

 Openbare plenaire ouderavond 20.00

do 23 mei 2013

 Opstarten profielwerkstukken h4
                                  12:15-13:00

vr 24 mei 2013

 Opstarten profielwerkstukken v5
                                 12:15-13:00

di 28 mei 2013

 Survivaldag havo 4 BSM
                    9:00 -16:00